Nominadonan pa Appel di Oro 2018

March 22, 2019

Departamento di Enseñansa Aruba tawata tin e honor pa organisa pa di cuater aña consecutivo un reconocemento pa personanan cu ta destaca den e area di Enseñansa y pa reconoce excelencia den Enseñansa.


Appel di Oro ta habri pa participacion di tur scol di enseñansa primario, secundario, special y superior reglamenta na Aruba. E Premio Nacional di Excelencia den Enseñansa a duna reconocemento den 4 diferente categoria.

Meta di e proyecto Appel di Oro ta pa enfoca mas riba partinan positivo cu enseñansa conoce. Locual ta sosode na scol y den klas, dunan reconocemento p’e trabou den enseñansa, ilustra y stimula enseñansa di calidad.

E nominadonan den cada categoria ta como lo siguiente:


Maestro

  1. Pierangely Wever (Colegio Arubano)
  2. Luduela Orman (Prinses Amalia Basisschool)
  3. Bas Willemsen (EPB Horeca San Nicolas)
  4. Veroushka Bareño (Colegio Sagrado Curason)
  5. Norma Koolman-Wever (Prinses Amalia Basisschool)
  6. Cornelia Dongen-D’Aguiar (St. Paulusschool)
  7. Jarissa Dubero (Filomena College MAVO y Colegio Arubano)
  8. Victor Lopez (C. G. Abraham de Veer School)
  9. Revelina Peltier (C. G. Abraham de Veer School)
  10. Celio Vrolijk (C. G. Abraham de Veer School)
  11. Melissa Steneboom (Colegio Pastoor Kranwinkel)
  12. Robin Voragen (Colegio Pastoor Kranwinkel)
  13. Mary-Ann Christiaans (Colegio Conrado Coronel)
  14. Candy Dirksz (EPB San Nicolas)
  15. Debby Gomez-Henriquez (Colegio Arubano)
  16. Juliska Kelly (C. G. Abraham de Veer School)
  17. Jentje Vrolijk (EPB San Nicolas)
  18. Geneitha Silvania (EPB San Nicolas)
  19. Mary-Phil Marugg (EPB San Nicolas)
  20. Rismadebie Jagernath (Sint Anna School)
  21. Minouska Falconi-Toppenberg (Colegio Sagrado Curason)
  22. Vanessa Tevreden (Arco Iris Kleuterschool)
  23. Jackie de Cuba (Colegio Sagrado Curason)
  24. Jill Matthew (Colegio San Nicolas)
  25. Ridley Ruiz (Colegio Arubano)
  26. Hans van Moosdijk (Colegio Arubano)
  27. Michelangela Kelly (Colegio Arubano)
  28. Magaly Maduro (La Salle College MAVO)
  29. Sharleen Ferguson (Scol Dun’un Man)
  30. Karen Kross (Colegio Arubano)
  31. Sharon Timmer (EPI)
  32. Rosenne Koolman (Arco Iris Kleuterschool)
  33. Ineke Lopez (Colegio Conrado Coronel)
  34. Ann Jillian de Haseth (Colegio Conrado Coronel)
  35. Cesar Maduro (Scol Preparatorio Aurora)
  36. Jerrelyn Goeloe (Colegio Arubano)
  37. Rolf van der Zande (Colegio Arubano)
  38. Lucielle Kock (Colegio Arubano)
  39. Lilian Hernandez (C. G. Abraham de Veer School)
  40. Johaddis Jong-Schoppema (Anglo Kleuterschool)
  41. Rhaina Kock (Pius X School)
  42. Vicky Thiel (Colegio San Augustin)
  43. Wendy Kock (Colegio San Augustin)
  44. Adrielle Geerman (EPI Salubridad y Servicio)
  45. Marvic Bermudez (Scol Primario Kudawecha)
  46. Marisela Fabus (Scol Preparatorio Tarcisius)
  47. Nicole Villada (Sint Franciscus College)
  48. Maybeline Rosenstand-Biesum (Rosa College)
  49. Dayenne Valdink (Maria College MAVO)
  50. Alvin Tromp (Maria College MAVO)
  51. Richeline Werleman (Colegio Arubano)
  52. Xiovanna Caciano (Anglo Kleuterschool)
  53. Claudine Zimmerman (Colegio Arubano)

Dirigente

  1. Marisol Croes (Instituto Pedagogico Arubano)
  2. Milouschka Boekhoudt (Colegio Arubano)
  3. Lorena Boekhoudt-Almary (Scol Preparatorio Washington)
  4. Albertina Croes-Albertsz (EPB San Nicolas)
  5. Sheila Tromp-Laszo (Pius X School)
  6. Nadine Kirindongo (Sint Franciscus College)
  7. Règine Croes (Instituto Pedagogico Arubano)
  8. Hubert Franken (Emmaschool)
  9. Shinouska Albertus (Openbare Avondleergangen Aruba Beroepsonderwijs)
  10. Claudia Whitfield (Openbare Avondleergangen Aruba Middag en Avond MAVO)
  11. Sonja Goedhoop (Commandeur Pieter Boer Kleuterschool)
  12. Randolph Arends (St. Paulusschool)
  13. Maritza Carrion (Scol Preparatorio Cacique Aterima)

Proyecto den Scol

  1. EPB Oranjestad (Infrastructura Internet – Augustin Oleana)
  2. Scol Dun’un Man (Desaroya material pa les ZMLK-niveau)
  3. Scol Caiquetio (Nos Hofi)
  4. Universidad di Aruba (Academic Learning Certificate)
  5. MO-B Lab (conoci como bus innovativo – Christie Mettes)
  6. Maria College MAVO (Maria College gaat op reis)

Lifetime Achievement Award

  1. Tommy Grant (EPI Ciencia y Tecnologia)
  2. Joyce Pereira (Colegio Arubano y Instituto Pedagogico Arubano)
  3. Reginald Altman (Filomena College MAVO)
  4. Selia Ponson-Bernabela (Kukwisa y Rayo di Solo Kleuterschool)
  5. Judy Dijkhoff-Hurtado (St. Paulusschool)
  6. Alida Josefina Marval (Colegio San Antonio)

Ministerio di Enseñansa y Departamento di Enseñansa Aruba ta anuncia cu e entrega di Appel di Oro 2018 ta tuma lugar dia 26 di maart 2019 y alabes ta haci uso di e oportunidad aki pa yama pabien un biaha mas na tur e nominadonan y kier a gradici Aruba henter cu e respaldo ricibi pa cu Appel di Oro 2018.


Info / Contact

Pa mas informacion por busca [A] Appel di Oro den e alfabet menu riba homepage of por tuma contacto cu DEA.

Scroll To Top
  • © 2011-2019 Department of Education Aruba (DEA)
  • T +297-528-3400
  • F +297-528-3434
  • info@ea.aw